Aon - მა საწვავის ფასის დაზღვევის პროდუქტი შექმნა
Aon - მა, წამყვანმა გლობალურმა პროფესიონალური სერვისების კომპანიამ, რომელიც უზრუნველყოფს რისკების ფართო სპექტრის, საპენსიო და სამედიცინო სერვისების მენეჯმენტს, 2021 წლის დასაწყისში დააანონსა საწვავის დაზღვევის ახალი პროდუქტის შექმნა, იმისათვის, რომ დაიცვას კომპანიები საწვავის ზრდადი ხარჯებისგან.
საკრედიტო დაზღვევის AAA რეიტინგის მხარდაჭერით, აღნიშნული დაფარვა გააქტიურდება, თუ საწვავის ღირებულება გაიზრდება და გადააჭარბებს შეთანხმებულ ლიმიტს.
საწვავის ფასის დაზღვევის პოლისი დაფარავს სხვაობას შეთანხმებულ ფასსა და გაზრდილ ფასს შორის. აღნიშნული სხვაობა დაფინანსდება ყოველთვიურად იმისათვის, რომ კომპანიებმა უზრუნველყონ გაზრდილი ხარჯების მართვა და საბაზრო ფასების მნიშნელოვანი რყევები.
მოცემული სადაზღვევო პროდუქტი უზრუნველყოფს მნიშვნელოვან მხარდაჭერას კომპანიებისთვის, რომლებიც იყენებენ დიდი მოცულობის საწვავს მათ შორის საზღვაო, საავიაციო, სამშენებლო, სამთო და ენერგეტიკულ სფეროში.
კრის ბჰატი, Aon - ის გლობალური გაყიდვების ხელმძღვანელის კომენტარით:„Aon მუდმივად ცდილობს შეიმუშავოს და განავითაროს ინოვაციური გადაწყვეტილებები ჩვენი კლიენტების გაზრდილი მოთხოვნილებების გადასაწყვეტად. მოცემული პროდუქტის რეალიზაციით მოხარულები ვართ გაუწიოთ კლიენტებს ჩვენი მხარდაჭერა რთულ ბიზნეს გარემოში ადაპტირებისათვის და გრძელვადიანი ბიზნეს რისკების მინიმიზაციაში, რათა ხელი შევუწყოთ კორპორაციული ბიზნესის მდგრადობას და მის სტაბილურობას.

Aon a leading global professional services firm providing a broad range of risk, retirement, and health solutions, at the beginning of 2021 announced the launch of its new fuel insurance solution, designed to help companies protect against rising fuel costs.
Backed by AAA-rated credit insurance, the coverage will be activated if the cost of fuel rises and exceeds an agreed limit.
The policy will cover the difference between the agreed price and the higher price, paid out monthly, to help companies manage their fuel cost exposure and avoid significant spikes in market price.
This insurance product can provide a valuable solution to companies that consume large amounts of fuel, including marine, aviation, construction, mining, and energy, and is one of the first of its kind commercially available in the sector.
Chris Bhatt, Global Head of Sales, Marine, Aon, said: “Aon is committed to identifying, understanding, and developing innovative solutions to meet our clients’ evolving needs. With the launch of this solution, we are pleased to support our clients as they navigate an increasingly complex commercial environment and address long-tail risks to promote corporate resiliency and sustainability.”